Strona głównaDom i OgródZaproszenia weselne – trendy

Zaproszenia weselne – trendy

Sezon weselny w Polsce przypada na ciepłe miesiące roku, a najwięcej tego typu uroczystości organizuje się w okresie czerwiec-wrzesień. Dlatego też wczesną wiosną strony poświęcone tematyce ślubnej zalewane są mnogością informacji na temat trendów, jakie będą obowiązywały w branży w nadchodzącym sezonie. Artykuły dotyczą rozmaitych zagadnień, począwszy od stroju nowożeńców, poprzez dekoracje sali weselnej, skończywszy na zaproszeniach na ślub. Jakie zaproszenia weselne uznaje się obecnie za najmodniejsze?

Jak powinno wyglądać idealne zaproszenie na ślub?

Zaproszenie na ślub powinno być czytelne i trwałe. Osoby, które otrzymają takie zaproszenie, nie powinny mieć problemu z odczytaniem i zrozumieniem jego treści. Dlatego ważne jest, by używać czytelnych czcionek i rozsądnie dysponować miejscem. Pamiętajmy, że na ślub zapraszane są nie tylko osoby młode, ale także osoby starsze, które mogą mieć problem z zapamiętaniem gdzie i kiedy odbędzie się ślub, a niewyraźny druk uniemożliwi im dotarcie do takiej informacji.

Zaproszenie powinno być też trwałe, bo chociaż wydaje się, że po terminie ślubu staje się bezużyteczne, to jednak wielu gości zatrzymuje je w charakterze pamiątki. Dlatego też warto zadbać o użycie dobrej jakości materiałów. Ponadto zaproszenia weselne powinny posiadać nadruk, który się nie rozmazuje i nie ulega zbyt łatwo blaknięciu.

Wskazane jest również, by zaproszenie na ślub posiadało zdobienia charakterystyczne dla klimatu weselnego. Oglądając takie zaproszenie, nawet bez czytania treści, powinniśmy wiedzieć, że jest to zaproszenie weselne. Jakie elementy graficzne mogą o tym informować? M.in. obrączki ślubne, serca, gołębie, ale też tort weselny, związane wstążką kieliszki szampana, balony w kształcie serca i wiele innych motywów.

Najmodniejsze zaproszenia weselne

Jeśli chodzi trendy obowiązujące w bieżącym sezonie, nadal wysoką pozycję zajmują minimalistyczne zaproszenia ślubne, nierzadko składające się z pojedynczej, sztywnej, białej kartki, na której nadrukowano treść zaproszenia i umieszczono delikatną grafikę.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również zaproszenia w stylu rustykalnym, czyli takie, które nawiązują do sielskich, wiejskich klimatów. W tym przypadku również mówimy o białych kartach, chociaż kolorystyka pozostałych elementów ma wiele wspólnego z kolorami Ziemi. Do kolorów Ziemi zalicza się brązy, beże, kolor grafitowy, kolor zielony i kolor błękitny. Dodatkowo zaproszenia rustykalne nierzadko zdobione są materiałami uchodzącymi za naturalne – jutowym sznurkiem, jutową wstążką, szarym papierem.

Omawiając temat zaproszenia weselne – trendy, nie sposób nie wspomnieć o ciemnych zaproszeniach. To trend, który nie wszystkich przekonuje, ale są i tac, którzy uważają, że zaproszenie granatowe, grafitowe czy w kolorze butelkowej zieleni prezentuje się wytwornie i elegancko. Zwłaszcza jeśli, w zależności od koloru tła, zdobią je złote lub srebrne litery, a także starannie dobrane motywy roślinne.

RELATED ARTICLES

Most Popular