Strona głównaModaTrendy w komponowanych kolczykach na każdą okazję

Trendy w komponowanych kolczykach na każdą okazję

Kolczyki komponowane to biżuteria wyjątkowa, ponieważ, w zależności od okoliczności i upodobań noszącej ją osoby, może zmieniać wygląd. Biżuteria komponowana składa się z bazy i wymiennych elementów ozdobnych. Można je ze sobą łączyć w dowolny sposób, tym samym tworząc unikalne kompozycje na każdą okazję. Tym samym kupując jedną parę kolczyków komponowanych, wzbogacamy się o biżuterię, którą można nosić na wiele sposobów. To świetne rozwiązanie dla minimalistek i osób lubiących praktyczne rozwiązania.

Kolczyki z wymiennymi elementami

Biżuteria z wymiennymi elementami ma wielu zwolenników. Jej popularność wynika z różnych czynników, m.in. z atrakcyjnej ceny, uniwersalności, łatwości tworzenia kompozycji, możliwości personalizacji. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kolczyki komponowane wpisują się w aktualne trendy w branży jubilerskiej. Kupując modną parę kolczyków ze złota i srebra, która daje możliwość dołączenia zawieszki do kolczyków, a w niektórych przypadkach – kilku elementów ozdobnych, mamy szansę wyglądać nowocześnie, modnie, z charakterem.

Kolczyki komponowane ze złota

Skoro moda o trendach w branży jubilerskiej, koniecznie należy zaznaczyć, że w obecnym sezonie bardzo modna jest biżuteria ze złota. W trendach są duże, masywne złote łańcuchy, mankietowe bransolety ze złota, złote kolczyki z emaliowanymi kwiatami, złote wisiorki i kolczyki zdobione perłami, kaskady drobniejszych złotych naszyjników, a także złote kolczyki komponowane. Chodzi tu przede wszystkim o duże i średnie kolczyki koła, do których przygotowano dedykowane zawieszki.

Zawieszki do złotych kolczyków nie muszą być w całości wykonane ze szlachetnego kruszcu, bo równie dobrze sprawdzają się połączenia złota i srebra, elementy emaliowane, różnorodne kamienie, a nawet materiały naturalne, takie jak drewno, perły, jedwabne nici, muszle. Te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to motywy marynarskie i wakacyjne wracają do łask.

Srebrne kolczyki komponowane

Złoto zdecydowanie jest w trendach, ale czy to oznacza, że sięgając po srebrne kolczyki komponowane będziemy uchodzić za osoby nieznające się na modzie, źle dobierające dodatki? Absolutnie nie! Srebrna biżuteria również wpisuje się w aktualne trendy, choć w nieco innym wydaniu. Modne są zwłaszcza długie srebrne kolczyki, do których można przywieszać kolejne dzyndzyki i łańcuszki, tworząc w ten sposób biżuterię odpowiednią na wieczór. Modne są również geometryczne zawieszki do kolczyków, które przypina się do bazy jedną po drugiej. Takie kolczyki mogą mieć różną długość – krótsza wersja sprawdzi się na co dzień, natomiast dłuższa na wieczór, albo jakąś specjalną okazję.

Zawieszki do kolczyków – gdzie kupować?

Do danego modelu kolczyków najlepiej dobierać dedykowane do niego zawieszki tej samej marki. Szeroki wybór markowych kolczyków komponowanych i zawieszek do kolczyków oferują duże salony jubilerskie, które zajmują się sprzedażą wyłącznie wysokojakościowej biżuterii.

RELATED ARTICLES

Most Popular