Strona głównaDom i OgródSchody modułowe – wysokojakościowy produkt w atrakcyjnej cenie

Schody modułowe – wysokojakościowy produkt w atrakcyjnej cenie

Rozmiar, kształt i miejsce usytuowania schodów w dwukondygnacyjnym budynku mieszkalnym mają ogromny wpływ na komfort użytkowania domu. Jeśli schody nie zostaną wykonane we właściwy sposób, wchodzenie po nich może być męczące i niezupełnie bezpieczne, a przenoszenie większych rzeczy wręcz niemożliwe. Z tego powodu wiele osób obawia się budowy schodów żelbetonowych na etapie wznoszenia ścian i wylewania stropów. Woli pozostawić miejsce na schody puste, by w przyszłości zapełnić je schodami drewnianymi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również schody modułowe.

Jeśli nie schody żelbetonowe, to jakie?

Schody z żelbetonu spotykamy przede wszystkim w budynkach wielorodzinnych, gdzie narażone są na intensywne użytkowanie. Część osób decyduje się na wykonanie takich schodów również w domu jednorodzinnym, zwłaszcza jeśli budynek jest spory i posiada wydzieloną, pokaźną klatkę schodową. Schody żelbetonowe są stabilne i niemal niezniszczalne, ponieważ zespala się je w sposób trwały z konstrukcją budynku. Są też stosunkowo tanie, oczywiście jeśli mówimy o samym żelbetonie. W praktyce jednak betonowe wykończenie niewiele osób satysfakcjonuje – konieczne jest zainwestowanie w materiał, którym będzie można żelbeton obłożyć. Najczęściej jest to drewno, płytka schodowa bądź płyty granitowe.

Schodów żelbetonowych nie wymienimy na nowe, jeśli po wielu latach użytkowania uznamy, że nam się znudziły. Zwykle zajmują też sporo miejsca, dlatego niezbyt dobrze sprawdzają się w niewielkich budynkach, gdzie walczymy o niemal każdy centymetr wolnej przestrzeni. Z tego powodu schody żelbetonowe mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Przeciwnicy wolą postawić na schody drewniane lub schody modułowe.

Co to są schody modułowe?

W przeciwieństwie do schodów drewnianych, które sprzedawane są jako jeden, kompletny przedmiot (nierzadko o sporych gabarytach), schody modułowe składają się z szeregu elementów, które podczas montażu należy ze sobą połączyć. Schody modułowe są zatem znacznie łatwiejsze w transporcie, a mimo konieczności złożenia ich w całość – całkiem wygodne w montażu. Wynika to z faktu, że znacznie łatwiej połączyć ze sobą lekkie, mniejsze, idealnie dopasowane elementy, aniżeli przymocować całą konstrukcję schodów drewnianych. W drugim przypadku zwykle potrzebna jest pomoc kolejnych, doświadczonych osób, podczas gdy z montażem schodów modułowych domownicy poradzą sobie sami, korzystając ze świetnie przygotowanej instrukcji.

Schody modułowe – wiele możliwości aranżacyjnych

Kolejną zaletą schodów modułowych jest to, że można je nabyć niemal od ręki, podczas gdy oczekiwanie na wykonanie schodów z drewna może trwać miesiącami. Poza tym schody modułowe  dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, co w zestawieniu z mnogością możliwości aranżacyjnych daje produkt, który docenią nawet najbardziej wymagający klienci. Co należy rozumieć przez mnogość możliwości aranżacyjnych? Głównie to, że klient ma możliwość wyboru drewna stopni, koloru konstrukcji czy rodzaju balustrady. Choć kupuje gotowy produkt, to może go dopasować do własnych potrzeb.

RELATED ARTICLES

Most Popular