Strona głównaDom i OgródPoznaj najpopularniejsze modele drzwi wewnętrznych

Poznaj najpopularniejsze modele drzwi wewnętrznych

Otwarte przestrzenie są nadal modne i pożądane. Wprawdzie w aranżowaniu wnętrz nie pomija się tego trendu, to jednak trudno w 100% wyeliminować potrzebę zamontowania drzwi wewnętrznych. Dlaczego? Takie wnętrza jak sypialnia, pokój dziecka, gabinet czy łazienka nie będą komfortowymi przestrzeniami jeśli pozbawimy je drzwi. Jakie w takim razie drzwi wewnętrzne wybrać? Które są najpopularniejsze?

Poznaj najważniejsze aspekty wyboru drzwi wewnętrznych

Przed podjęciem ostatecznego wyboru popularnych drzwi wewnętrznych, zwróćmy uwagę na kilka rzeczy, które pozwolą nam wybrać jak najlepiej. Kierujmy się tym, by wybrane drzwi w rezultacie stanowiły spójną całość z pozostałymi elementami wystroju. Niemniej istotnymi kwestiami jest właściwy dobór akcesoriów takich jak klamki i rozetki. Przyłóżmy szczególną wagę do tego, by kolorystyka, ale także faktura drzwi korespondowały z innymi elementami składającymi się na całą aranżację. Bardzo istotne jest to, by te elementy były dopasowane do podłogi i do stolarki okiennej, niezależnie od tego czy będą one wybierane na zasadzie kontrastu, czy też w podobnych odcieniach.

Jakie modele drzwi wewnętrznych są dzisiaj najpopularniejsze?

Niezmiennie od wielu już sezonów największą popularnością cieszą się drzwi białe w najróżniejszych wariantach. Te nawiązujące do stylu angielskiego z płycinami, gzymsami i frezami nadal cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Szczególnie w nieco prostszej formie. Świetnie współgrają tego rodzaju drzwi z klasycznymi aranżacjami, tak samo jak nowoczesnymi czy rustykalnymi.

Warto jednak wiedzieć, że niezwykłą popularnością cieszą się drzwi wewnętrzne we wspomnianej białej kolorystyce, ale o gładkiej powierzchni. Doskonałym przykładem będzie skrzydło drzwiowe Binito od uznanego producenta DRE. Gładką powierzchnię delikatnie „zakłócają” dwa frezy po bokach skrzydła, dodając im w ten sposób nieco oryginalności. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że białe drzwi wewnętrzne są popularne nie tylko ze względu na swoją swoistą uniwersalność, ale także ze względów praktycznych. Paradoksalnie białe drzwi są łatwiejsze w konserwacji, ze względu na swoją gładką powierzchnię.

W opozycji do bieli będą stały drzwi w mocniejszych kolorach. Te również doskonale wpiszą się modne dzisiaj style skandynawski, hygge czy industrialny. Świetnym przykładem będą drzwi wewnętrzne Scala od wspominanego już wyżej producenta. Występują w wielu wariantach kolorystycznych. Od złotego dębu, przez wiąz, orzech po wenge i heban. Od jasności po ciemniejsze odcienie. Z powodzeniem będą uzupełniały modne dzisiaj style na zasadzie kontrastu, uwypuklając inne elementy wyposażenia.

Moda jest zmienna i nie omija tak prozaicznych materii jak aranżacje wnętrz. Wprawdzie pewne modele są ponadczasowe, to niektóre detale mogą być delikatnie modyfikowane pozostając znakiem czasu. Warto wybierać zgodnie ze swoim gustem, czasem zerkając na to, co jest modne.

RELATED ARTICLES

Most Popular