Strona głównaDom i OgródPanele ścienne - poznaj je bliżej

Panele ścienne – poznaj je bliżej

Szukasz pomysłów, które szybko odświeżą salon, kuchnię, sypialnię czy przedpokój. Jednym z doskonałych rozwiązań jest zastosowanie paneli ściennych. Tym materiałem możemy z powodzeniem wyłożyć fragment ściany, całą ścianę czy sufit. Jeśli dobrze dobierzemy panele ścienne do dominującej we wnętrzach stylistyki będą one atrakcyjną i oryginalną dekoracją, która dodatkowo podkreśli te czy inne elementy wystroju.

Jakie warto wyróżnić zalety paneli ściennych?

Jedną z największych zalet paneli ściennych jest to, że montuje się je szybko i łatwo. Istotne jest także to, że nie wymagają one szczególnego przygotowania ścian czy sufitów. Rynkowa oferta jest dzisiaj wystarczająco bogata. Z łatwością dobierzemy odpowiednie wzornictwo oraz kolorystykę, która wpisze się w istniejącą już aranżację. Panele ścienne to dekoracja stosunkowo lekka, ale wyróżnia się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Warto też wspomnieć o tym, że panele są niepalne, ekologiczne i nietoksyczne. Mają przeważnie ok. 5 mm co oznacza, że nie zabierają zbyt wiele przestrzeni.

Czy panele ścienne mają jakieś wady?

Jeśli już chcemy je wymienić to warto nadmienić, że nie jest ich wiele. Jedną z tych mniej pożądanych cech jest to, że nie zawsze dobrze znoszą wilgoć. Jednak tej w takich pomieszczeniach jak salon, sypialnia czy przedpokój w zasadzie nie ma. Jeśli chcemy, by panele ozdobiły łazienkę wybierzmy modele, które będą dobrze znosić wilgoć.

Kolejną rzeczą, która może przysporzyć kłopotu jest to, że jeśli będziemy je kleić do ściany to wymagają one bardzo równej ściany. W innym wypadku cały efekt może utracić nieco na estetyce.

Jakie jeszcze cenne właściwości paneli ściennych warto wyróżnić?

Jeszcze stosunkowo niedawno w zasadzie jedynym wyborem produktu, który trafiał na ściany w naszych mieszkaniach czy domach była drewniana boazeria. Nowoczesne technologie z sukcesem poszerzyły rynek dekoracji ściennych. Obecnie możemy przebierać w lekkich i ciekawych wzorach. Szczególnie ciekawą pozycją na rynku są panele ścienne wykonane z wysoko estetycznych surowców, które występują w różnych wielkościach, wzorach czy fakturach. Często przybierają formę kwadratu lub prostokąta. Motywów do wyboru jest bardzo wiele. Konkretne modele to panele z powtarzającym się motywem, same panele mogą być układane zarówno w poziomie jak i w pionie.

Coraz modniejsze panele 3D

Modele paneli ściennych, których cechą wyróżniającą jest trójwymiarowość będą pięknym elementem dekoracyjnym zarówno w domach, jak i biurach czy gabinetach. Przeważnie są to płytki gipsowe, które wzmacnia się włóknem szklanym. Formy takich paneli są różne i nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem takiego wzornictwa, które wpasuje się w aranżacje wnętrz naszych domów.

Ciekawostką może się okazać, że panele trójwymiarowe najczęściej sprzedawane są w bazowym, białym kolorze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by po zamontowaniu ich na ścianie pomalować panele na pożądany kolor.

RELATED ARTICLES

Most Popular