Strona głównaDom i OgródPanele ścienne - poznaj ich zalety

Panele ścienne – poznaj ich zalety

Jakość wykonania, wysokie walory estetyczne i funkcjonalność paneli ściennych sprawiają, ze coraz chętniej wykorzystywane są we wnętrzach naszych domów. Warto przemyśleć zastosowanie paneli ściennych nie tylko ze względu na to, że wniosą do wnętrz elegancji, ale także pełnią role praktyczne. Zobaczmy czym jeszcze charakteryzują się panele ścienne.

Jakie zalety warto wyróżnić?

#1 Izolator akustyczny i termiczny

Panele ścienne poza swoim dekoracyjnym charakterem wyróżniają się także tym, że poprzez wyciszenie ścian zwiększają nasz codzienny komfort. Wykonane z pianki, drewna oraz tapicerki panele ścienne będą także stanowić barierę akustyczną. Doskonale sprawdzą się zastosowane pomiędzy pokojem dziecka a sypialnią lub salonem, zwiększając naszą prywatność.

Zauważyć także warto ich ocieplające wnętrze cechy i to dosłownie. Panele ścienne zamontowane np. u wezgłowia łóżka eliminuje uczucie chłodu odczuwalnego od ściany. Równie dobrze sprawdzą się przy łóżku dziecka, dzięki czemu będą one eliminowały poczucie wspomnianego już chłodu. Panele ścienne doskonale sprawdzą się także w przedpokoju czy też w miejscach zabaw dzieci stanowiąc o ich bezpieczeństwie.

#2 Wyższe walory estetyczne

Bogactwo wzorów, materiałów, kolorów, kształtów umożliwiają dopasowanie paneli ściennych do każdej aranżacji, niezależnie od stylistyki. Panele świetnie uzupełnią przestrzeń stając się elementem ocieplającym wnętrze, sprawiając, że będzie ono przytulne, w którym łatwiej przyjdzie nam się w pełni zrelaksować.

#3 Nieoczywista ozdoba wnętrz

Panele ścienne pozwalają na stworzenie nietypowych, oryginalnych i unikatowych rozwiązań wykańczających wnętrze. Z pomocą paneli uda się wyraźnie urozmaicić wnętrze, które dzięki nim podkreślimy charakter wnętrza i dominujący w nim styl. Te nowoczesne modele dają nam wyjątkowo duże pole do popisu. Z paneli możemy tworzyć różnego rodzaju kombinacje, możemy bawić się kolorystyką i kształtami. W taki sposób uda się stworzyć unikatowe kompozycje aranżacyjne.

#4 Wyróżniają się trwałością

Przyglądając się rynkowej ofercie paneli ściennych zauważymy, że jest dekoracyjny element, który nie obciąży szczególnie domowego budżetu. Panele mogą być wykończone folią, fornirem, laminatem czy tapicerką. Z powodzeniem uda się wybrać rozwiązanie mieszczące się w budżecie, które doskonale podkreśli wnętrze. Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem możemy też zdecydować się na nieco kosztowniejsze panele ścienne imitujące wyroby z drewna, a nawet kamienne płyty lub tapety. Warto też wspomnieć o tym, że są to elementy wykończeniowe wyróżniające się trwałością. Szczególnie panele wykonane z płyt PCV doskonale sprawdzą się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Tego rodzaju panele są wodoodporne, dzięki czemu można je stosować nawet w łazience.

Panele ścienne pozostają nadal niebanalnym elementem wykończeniowym. Do wnętrz wnoszą nieco przytulności, a jako wyrazisty aranżacyjny detal podnoszą walory estetyczne zarówno salonu, sypialni, przedpokoju, jak i pokoju dziecka. Ekonomiczne rozwiązanie, które podkreśli charakter każdej przestrzeni.

RELATED ARTICLES

Most Popular