Strona głównaPoradyPanele podłogowe – gdzie szukać tanich, a zarazem wysokiej jakości paneli?

Panele podłogowe – gdzie szukać tanich, a zarazem wysokiej jakości paneli?

Panele podłogowe to jedna z wielu możliwości na wykończenie posadzki w domu. Szeroka gama produktów, ich wzorów, materiałów i kolorów, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór paneli podłogowych do naszego domu powinien być za każdym razem dobrze przemyślanym zakupem. Takie panele nie dość, że muszą spełniać nasze wymagania wizualne, to powinny także mieć konkretne właściwości techniczne. Poszukiwania doskonałych paneli proponujemy zacząć od przyjrzenia się produktom oferowanym w naszym sklepie. Głównie polecamy panele podłogowe producentów takich jak Classen, Unilin oraz Swiss Krono.

Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży, gdzie z pewnością znajdziecie wysokiej jakości panele w okazyjnych cenach.

Jak wybrać odpowiednie panele?

Decyzję w temacie wyboru paneli powinniśmy zacząć od miejsca ich przeznaczenia. Jeżeli chcemy, aby panele były położone w salonie, korytarzu czy sypialni, to nic nie stoi temu przeszkodzie. W takim wypadku parametry techniczne będą naszą indywidualną decyzją, dostosowaną zgodnie z naszymi potrzebami. Warto pamiętać, że panele podłogowe dzieli klasa ścieralności – AC3, AC4, AC5 oraz AC6. Im wyższa wartość, tym panele charakteryzują się wyższą trwałością, czyli odpornością na ścieranie mechaniczne. Panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności są też zazwyczaj dużo lepiej wykonane. Zaczepy i łączenia są trwalsze, a inne elementy są wykonane z dużą precyzją. Panele podłogowe często posiadają także system v-fuga. Oznacza to, że panele zaopatrzone są w charakterystyczny rowek w kształcie litery V, zaś tradycyjne panele, bez tego systemu, dokładnie do siebie dolegają. Kolejne aspekty to grubość paneli, ich technika produkcji, a także cena.

Czy panele podłogowe do kuchni to dobry pomysł?

Jeżeli zaś chodzi o panele podłogowe do kuchni, to należy wziąć pod uwagę kilka ważnych spraw. Panele w kuchni powinna charakteryzować wysoka klasa ścieralności, najlepiej AC5 lub nawet AC, ponieważ jest to miejsce, w którym dużo chodzimy, a nierzadko istnieje też ryzyko, że coś może nam na podłogę upaść i uszkodzić panele. Warto wziąć pod uwagę także panele z v-fugą, która zapewni nam trwalsze rozwiązanie, na przykład w sytuacji, kiedy rozleje się woda czy inna ciecz – system ten uchroni panele przed puchnięciem.

Montaż paneli podłogowych. Na co zwrócić uwagę?

Montaż paneli podłogowych może się wydawać stosunkowo prosty. Jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, bez których zamontowanie paneli może sprawiać duże trudności, a i użytkowanie ich w przyszłości może przynieść nam spore problemy. Podstawową sprawą jest prosta podłoga. Jeżeli podłoga nie jest równa, warto wykonać wylewkę samopoziomującą. Następną istotną kwestią jest podkład. Najlepszym rozwiązaniem jest polistyren ekstrudowany XPS o odpowiedniej grubości. Ostatnim elementem są przestrzenie przy ścianie. Przestrzeń powinna być na tyle duża, aby listwa w całości ją przykryła, a pracujące panele nie nachodziły na siebie.

RELATED ARTICLES

Most Popular