Strona głównaBiznesNa jaki basen w hotelu się zdecydować?

Na jaki basen w hotelu się zdecydować?

Basen zdecydowanie podnosi atrakcyjność obiektu hotelowego. Klienci zainteresowani dłuższym pobytem w danym miejscu zwykle dokładnie sprawdzają, jakie atrakcje oferuje obiekt noclegowy. Nawet jeśli przez zdecydowaną większość czasu będą znajdować się poza hotelem, to jednak wieczorem, albo w razie niepogody, planują skorzystać z basenu, strefy SPA, kręgielni lub innych atrakcji hotelowych. Jeśli chodzi o basen, z pewnością powinien być obiektem czystym, bezpiecznym i na tyle dużym, by goście mogli korzystać z kąpieli w sposób komfortowy.

Basen w hotelu musi spełniać określone normy

Chcąc wyposażyć obiekt noclegowy w basen, musimy liczyć się z tym, że nie możemy zrobić tego w dowolny sposób. Basen musi być odpowiednio przygotowany i zabezpieczony. Poza tym każda publiczna pływalnia powinna posiadać natryski i szatnie. Przygotowanie zaplecza basenowego pochłania nierzadko znacznie więcej środków, aniżeli montaż samej niecki.

Skoro mowa o niecce basenowej, inwestorzy mają do wyboru kilka opcji. Faktem jest jednak, że w eleganckim, nowoczesnym hotelu najlepiej prezentują się baseny ze stali nierdzewnej. Niecki stalowe są higieniczne czyste i idealnie szczelne, zatem spełniają określone wymogi, a przy tym wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem.

Baseny hotelowe ze stali – zalety

Niecki basenowe ze stali nierdzewnej wykonywane są zgodnie z wymaganiami inwestorów, oczywiście po wcześniejszym omówieniu wszystkich szczegółów inwestycji z firmą zajmującą się produkcją basenów stalowych. Stal nierdzewna to materiał plastyczny, dlatego niecka może mieć dowolny kształt i rozmiar. Łatwo dopasować ją do hotelowego otoczenia. Warto też wspomnieć, że stal ma srebrzysty, ale wciąż bardzo neutralny kolor i pięknie połyskuje. Dobrze komponuje się z innymi elementami wyposażenia hotelu, pasuje zarówno do błyszczących kafli, powierzchni przeszklonych, jak i matowych płytek oraz elementów drewnianych.

Kolejną zaletą niecek stalowych jest to, że można wyposażyć je w szereg spójnych akcesoriów basenowych, które dodatkowo podniosą atrakcyjność obiektu. Do wyboru są wszelkiego rodzaju ławeczki, gejzery, rwące rzeki itd. Brodziki dla dzieci można wyposażyć również w zjeżdżalnie i inne zabawne elementy, które uprzyjemnią czas spędzony w hotelu. Oczywiście nie bez znaczenia są stabilne i bezpieczne schodki oraz drabinki.

Stalowe baseny hotelowe łatwo utrzymać w czystości

W ciągu roku z basenu hotelowego korzysta ogromna liczba osób. Łatwo wywnioskować, że ryzyko powstawania uszkodzeń jest zdecydowanie wyższe, aniżeli w przypadku basenów prywatnych. Dlatego basen hotelowy musi być wykonany z solidnych materiałów, doskonale znoszących intensywne użytkowanie, ale i działanie mocnej chemii basenowej. Stalowe baseny hotelowe spełniają obydwa wymienione warunki. Środki chemiczne nie niszczą stalowej powłoki, a przez cały czas utrzymują wodę w jak najlepszym stanie. Podobnie jest ze ściankami i dnem basenowym. Stalowe ścianki nie przyjmują zabrudzeń w takim stopniu, jak baseny murowane czy poliestrowe, dlatego zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości.

RELATED ARTICLES

Most Popular