Strona głównaModaModne kolczyki ze złota – inspiracje z włoskich domów mody

Modne kolczyki ze złota – inspiracje z włoskich domów mody

Kolczyki to dla wielu kobiet ulubiony rodzaj biżuterii damskiej. Oczywiście mowa tu o kolczykach sprzedawanych w parze i przeznaczonych do noszenia w uszach. W sklepach z biżuterią można nabyć także kolczyki innego typu, przeznaczone do języka, nosa, czy pępka. Są również kolczyki odpowiednie dla mężczyzn, którzy lubią tego typu ozdoby. Jednak faktem jest, że mówiąc o kolczykach, najczęściej mamy na myśli klasyczną biżuterię damską. Jakie kolczyki uznaje się obecnie za najmodniejsze?

Dlaczego kobiety kochają kolczyki?

Kolczyki to biżuteria noszona blisko twarzy, a co za tym idzie mająca duży wpływ na to, jak ta twarz wygląda. Dobrze dobrane kolczyki rozświetlają cerę, sprawiają, że ma zdrowy koloryt, jest promienna i prezentuje się atrakcyjnie. Kolczyki w odpowiednim kolorze potrafią również podkreślić głębię spojrzenia i podbić kolor tęczówki oka. Duże znacznie ma również to, jaki kształt mają kolczyki. Właściwie dobrane, potrafią optycznie złagodzić ostre rysy twarzy, albo wyszczuplić okrągłą buzię. Podkreślają również szyję, dekolt, a także podkreślają piękno włosów. W kolczykach drzemie ogromna moc, zatem nic dziwnego, że kobiety tak bardzo kochają ten rodzaj biżuterii.

Kolczyki powinny być dobrane to potrzeb danej osoby. Dobieramy je do kolorytu cery, do kształtu twarzy, koloru oczu. Ale pamiętajmy o tym, że czasem warto wyjść z utartych schematów i spróbować czegoś nowego. A w świecie mody obecnie dzieje się naprawdę dużo! Jeśli chodzi o kolczyki, modnych propozycji jest co najmniej kilka.

Modne kolczyki w 2024 roku

Obecnie bardzo modne są włoskie kolczyki ze złota, czyli starannie wykonana, wysokojakościowa biżuteria wytwarzana w słonecznej Italii. Włoscy projektanci przygotowali na ten rok wiele różnorodnych propozycji. Zacząć należy od kolczyków inspirowanych naturą, zarówno motywami florystycznymi, jak i zwierzęcymi. Jeśli chodzi o motywy florystyczne, kolczyki ze złota zdobione są przede wszystkim kwiatami, ale liście i kiście owoców również znalazły się wśród propozycji włoskich domów mody. Natomiast jeśli chodzi o motywy zwierzęce, w tym sezonie starano się nawiązać do dzikich, charyzmatycznych zwierząt. Szczególnie często w propozycjach włoskich domów mody pojawia się sylwetka i głowa węża.

Złote kolczyki w najróżniejszych formach

Biżuteria ze złota nigdy nie wchodzi z mody, a w tym sezonie promowana jest zdecydowanie intensywniej, aniżeli produkty ze srebra. W salonach jubilerskich z łatwością kupimy złote kolczyki w najróżniejszych formach. Uwagę zwracają zwłaszcza kolczyki koła – duże i średnie, zdobione zawieszką, bądź gładkie. Obok nich sporym zainteresowaniem cieszą się kolczyki składające się z kilku złotych łańcuszków. Łańcuchy to trend obecny w modzie od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by szybko odszedł w zapomnienie.

Jeśli chodzi o zdobienia, w bieżącym roku bardzo modne są perły, ale w nowoczesnym, niesymetrycznym wydaniu. Modne są również elementy emaliowane w pastelowych i neonowych kolorach. Świetnie współgrają z opaloną cerą.

RELATED ARTICLES

Most Popular