Strona głównaDom i OgródKominki z wkładem wodnym – postaw na ekologię

Kominki z wkładem wodnym – postaw na ekologię

Kominki z wkładem wodnym współpracują z instalacją centralnego ogrzewania. Kominkowy wkład wodny tak samo jak wkład standardowy ma walory estetyczne i z powodzeniem służy jako piękne wykończenie wnętrza, nadając mu niepowtarzalny charakter i tworząc wyjątkowy nastrój. Poza tym co równie ważne, kominki z wkładem wodnym są nie tylko ładnym elementem wystroju, ale też mogą ogrzewać zarówno dom, jak i wodę użytkową, stanowiąc dobre rozwiązanie pod względem ekologicznym i ekonomicznym. 

Wkłady wodne dają możliwość ogrzania powierzchni całego domu lub mieszkania dzięki temu, że znajdująca się w płaszczu woda zostaje przetransportowana na przykład do ogrzewania podłogowego lub tradycyjnych kaloryferów. Wówczas bez utraty powstałego w kominku ciepła, można z powodzeniem ogrzać całe mieszkanie. Dlatego wkłady kominkowe wodne stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na tym, aby wykorzystać piękno i urok domowego kominka z całkowitym wykorzystaniem powstającego w nim ciepła. Największą zaletą takiego rozwiązania, poza walorami estetycznymi, jest oszczędność kosztów ogrzewania domu. Ciepło wytwarzane przez kominek z wkładem wodnym jest rozprowadzane po całym domu poprzez ogrzewanie centralne.

Jak to działa?

Zasada działania kominka z wkładem wodnym jest bardzo prosta. Woda znajdująca się wewnątrz płaszcza jest podgrzewana podczas palenia w kominku, a po podgrzaniu jest  transportowana  rurkami z wkładu wodnego do podłączonego układu grzewczego. Stamtąd przenoszona jest bezpośrednio do kaloryferów lub ogrzewania podłogowego. Woda ogrzewana jest cały czas jw taki właśnie sposób. Jest to proces podobny do tradycyjnego ogrzewania za pomocą kotła c.o.

Oszczędność i ekologiczne grzanie

Dzięki możliwości podłączenia kominka z wkładem wodnym do już istniejącej w domu instalacji grzewczej można zastąpić tradycyjne centralne ogrzewanie na kominek z płaszczem wodnym. Jest to rozwiązanie jednocześnie ekologiczne i dobre z ekonomicznego punktu widzenia. Możemy w ten sposób obniżyć koszty ogrzewania domu. Dzieje się tak, ponieważ woda płynąca w instalacji grzewczej ogrzewana jest ciepłem wytwarzanym ze spalania drewna, paliwa zdecydowanie tańszego od paliwa, które zasila kotły centralnego ogrzewania, czyli od węgla, gazu czy pelletu. Poza tym jest także dużo bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. 

Kominkowy wkład wodny – dlaczego warto

Kominki z płaszczem wodnym zyskują z dnia na dzień coraz więcej zwolenników. Jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie i ekologicznych rozwiązaniach, kominek z wkładem wodnym to doskonałe rozwiązanie. Wyglądają one jak tradycyjne kominki, a poza tym w trakcie kiedy kominek jest rozpalony, dając w chłodniejsze dni ciepło i wyjątkowy nastrój, jednocześnie ogrzewane są wszystkie pomieszczenia znajdujące się w domu. Jeśli więc zależy nam na oszczędności, ekologii, a przy tym na estetycznym wyglądzie i stworzeniu w salonie wyjątkowego nastroju, kominek z wkładem wodnym będzie najlepszym pomysłem. Montaż należy zlecić profesjonalistom, dzięki temu będziemy mieć pewność, że będą bezpieczne i łatwe w użytkowaniu.

RELATED ARTICLES

Most Popular