Strona głównaModaKolczyki ze złota czy srebra na zimowe spacery?

Kolczyki ze złota czy srebra na zimowe spacery?

Zimą sięgamy po ciepłą odzież i dbamy o własny komfort termiczny, ale to nie oznacza, że powinniśmy zapomnieć o dopełnianiu stylizacji ciekawymi dodatkami. Dzięki dobrze dobranej biżuterii nawet najprostsza stylizacja nabiera charakteru. To prawda, że w okresie zimowym nie zawsze możemy sięgnąć po masywną, bogato zdobioną, wyrazistą biżuterię, bo tę trudno zmieścić pod czapką czy rękawem kurtki, ale subtelne dodatki ze złota i srebra zawsze są mile widziane.

Biżuteria zimową porą

W okresie jesienno-zimowym rezygnujemy z kolorowej, szalonej biżuterii, jaką wypada nosić w czasie wakacji. Zimą chętnie nosimy stonowane barwy, do których pasuje klasyczna biżuteria, a więc wykonana ze złota, srebra lub stali szlachetnej i pozbawiona nadmiaru ozdobników. Licznych zdobień unikamy również dlatego, że mogą zahaczać o dzianinowe swetry, kołnierze płaszczy i szale, co mogłoby się skończyć zarówno uszkodzeniem odzieży, jak i drogocennych błyskotek.

Zimą dobrze sprawdzą się klasyczne łańcuszki, subtelne bransoletki i kolczyki wkrętki, ale mile widziane są również grubsze, gładkie obręcze oraz kolczyki koła. Noszona zimą biżuteria może nabrać ciekawego wyrazu dzięki dokupionym zawieszkom. Mogą to być zawieszki symbolizujące zimę i święta Bożego Narodzenia. Zimową porą możemy postawić na delikatną zawieszkę w kształcie gwiazdki, płatka śniegu, choinki, bałwanka itd.

Złoto czy srebro? Jaką biżuterię wybrać zimą?

Zimą można nosić zarówno biżuterię złotą, jak i srebrną. Złoto świetnie wpisuje się w świąteczno-noworoczny klimat, z kolei srebro przywodzi na myśl skrzące płatki śniegu. Najważniejsze, by biżuteria pasowała do kreacji. Jeśli sięgamy po złoty zegarek, torebka ma złote okucia, a kurtka złoty suwak, postawmy na złote kolczyki. Z kolei biżuteria srebrna będzie pasowała do garderoby zdobionej srebrnymi detalami.

Innym kryterium decydującym o wyborze koloru biżuterii jest typ urody. Srebrne kolczyki wspaniale podkreślają chłodny typ urody, natomiast złoto nadaje blasku piwnym oczom i rudym włosom. Oczywiście są to tylko umowne kryteria, bo każda kobieta ma prawo nosić taką biżuterię, jaką lubi. Zdecydowana większość pań ma w szkatułce z biżuterią kolczyki ze złota i srebra, nosi je wymiennie, dostosowując do stroju, okoliczności i własnego humoru.

Modne kolczyki na zimę

Skoro mowa o kolczykach, warto sprawdzić, co na bieżący sezon zaproponowały największe domy mody. Okazuje się, że w tym sezonie bardzo modne są koczyki koła, drobne kolczyki kwiatki, a także ciekawie zdobione nausznice. Do łask wróciły także perły, ale w nieco innym, nowoczesnym wydaniu. Kolczyki z perłami mają nieregularny kształt, a nierzadko składają się z kilku niewielkich kamyków. Perłowe kolczyki można nosić z naszyjnikiem lub bransoletką wykonaną w podobnym stylu, albo łączyć z elementami garderoby posiadającymi perłowe zdobienia.

RELATED ARTICLES

Most Popular