Strona głównaDom i OgródJakie są zalety ogrodowych basenów wkopywanych w ziemię?

Jakie są zalety ogrodowych basenów wkopywanych w ziemię?

Do przydomowych ogródków w trakcie sezonu letniego trafiają najczęściej niezwykle popularne trampoliny, baseny rozporowe czy innego rodzaju sportowe atrakcje. Lubimy, kiedy tuż po wyjściu na ogród mamy do dyspozycji wiele opcji, tyle możliwych do podjęcia aktywności oraz zabaw. Większe przestrzenie można jednak zagospodarować czymś na stałe. Baseny wkopywane w ziemię to świetna inwestycja, dzięki której zawsze będziemy mieć dostęp do relaksującej wody.

Baseny stalowe w ogrodzie – do niedawna nieosiągalny luksus

Własny, prywatny basen w ziemi w przydomowym ogrodzie jeszcze wcale nie tak dawno jawił się jako zbytek, luksus, na który może pozwolić sobie wąska grupa ludzi. Technologie, które obecnie wykorzystywane są w produkcji basenów, innowacyjne rozwiązania redukujące koszty wykonawcze pozwoliły wprowadzić na rynek baseny stalowe, których koszt nie przeraża i leży w zasięgu szerszego grona odbiorców. Czy jednak jest to inwestycja, która posłuży przez lata? Czy ekonomiczne baseny wkopywane wykonane ze stali są wystarczająco wytrzymałe? Zauważmy, że taki producent basenów jak Berndorf, ma za sobą ponad 150-letnie doświadczenie w produkcji stali, z czasem stając się pionierem oferującym wysokiej jakości stalowe baseny ogrodowe. Są to zatem baseny sprawdzone i funkcjonujące do dziś.

Czym wyróżniają się baseny ze stali?

Podejmując temat basenów ze stali już na samym początku należy zwrócić uwagę na sam materiał, z jakiego baseny wkopywane w ziemię są wykonane. Stal nierdzewna jest materiałem wyjątkowo wytrzymałym i nawet po upłynięciu wielu dziesięcioleci basen wykonany ze stali będzie szczelny i doskonale się prezentujący. Obecne metody łączenia wszelkich elementów niecek stalowych, takie jak np. spawanie w osłonie argonu, eliminują możliwość powstawania jakichkolwiek uszkodzeń czy nieszczelności.

Wielką wartością basenów ogrodowych ze stali jest to, że koszty eksploatacji są stosunkowo niewysokie. Do dzisiaj funkcjonują baseny wkopywane, których budowa zakończyła się ponad pół wieku temu. Co więcej, nie wymagają one przeprowadzania większych prac konserwacyjno-remontowych. Zatem jeśli zastanawiamy się nad basenem do ogrodu, to niecka basenowa wykonana ze stali wydaje się obecnie najekonomiczniejszym i najtrwalszym rozwiązaniem, które nie będzie generować dużych kosztów eksploatacyjnych.

Stalowy basen w ziemi – jak wygląda pielęgnacja?

To, co wyróżnia baseny stalowe to powierzchnia, która pozbawiona jest jakichkolwiek porów czy szczelin, jest ona zupełnie gładka. To oznacza, że znacznie zredukowane zostało ryzyko rozmnażania się różnego rodzaju zanieczyszczeń czy drobnoustrojów. Wyeliminowanie tego ryzyka, związanego z namnażaniem się bakterii i mikroorganizmów znacznie ułatwia utrzymanie basenu w czystości. Pielęgnacja gładkich powierzchni jest znacznie ułatwiona i przebiega stosunkowo szybko.

Jak się okazuje basen stalowy we własnym ogrodzie nie musi być dzisiaj niezwykle drogą inwestycją. Warto też zwrócić uwagę na to, że baseny stalowe mogą być w niemal nieograniczony sposób urozmaicane mnogością atrakcji wodnych, takich jak wodne armatki, masaże ścienne wodno-powietrzne, wodne szale i grzybki, rwące rzeki, groty ze sztuczną falą czy gejzery.

RELATED ARTICLES

Most Popular