Strona głównaDom i OgródJakie panele ścienne wybrać do kuchni, łazienki oraz przedpokoju?

Jakie panele ścienne wybrać do kuchni, łazienki oraz przedpokoju?

Panele ścienne to zdecydowanie trend ostatnich kilku sezonów. Dzięki ogromnej ofercie wizualnej, a także niskiej ceny i możliwości zastosowania w każdym pomieszczeniu w domu, z powodzeniem zastąpiły tradycyjne płytki. Szeroka gama możliwości wyboru wśród wzorów, materiałów czy kolorów pozwala stworzyć niepowtarzalną aranżację, a dodatkowo bardzo funkcjonalną i łatwą w utrzymaniu czystości. Wybór materiału, z którego wykonane są panele, to zazwyczaj indywidualne preferencje dostosowane do potrzeb konkretnego pomieszczenia, np. jako panele do kuchni lub łazienki najlepszym rozwiązaniem będą panele PCV lub szklane, z kolei w przedpokoju można zdecydować się na panele ścienne drewniane, które stały się alternatywą dla tradycyjnej boazerii. Ciekawym rozwiązaniem są także panele tapicerowane, które będą doskonałym rozwiązaniem w sypialni, gdy stworzymy z nich np. zagłówek łóżka, lub panele 3D, które zachwycą swoim trójwymiarowym obrazem. Jednymi z najpopularniejszych paneli są w ostatnim czasie białe panele ścienne. Takie panele pasują idealnie do każdego stylu wnętrza, od nowoczesnego po bardzo tradycyjny, ponieważ estetycznie i elegancko wykańczają całą aranżację.

Panele ścienne – rodzaje i właściwości

Panele ścienne są bardzo ciekawym rozwiązaniem na wykończenie ścian w domu czy mieszkaniu. Oprócz tego, że dostępne są w różnych rozmiarach, wzorach, kształtach czy kolorach, są także wykonane z różnych materiałów. Możemy tutaj wyróżnić między innymi:

  • panele ścienne PCV,
  • panele ścienne MDF,
  • panele ścienne szklane,
  • panele tapicerowane.

Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Jednak podstawową zaletą paneli ściennych jest to, że można je zamontować w każdym pomieszczeniu w domu, nawet w tak wymagających, jak kuchnia czy łazienka. W tych wnętrzach najlepiej sprawdzą się panele PCV, które są wodoodporne, a także łatwe w utrzymaniu czystości.

Jak montować panele ścienne?

Za wykończeniem ścian panelami ściennymi zdecydowanie przemawia to, że są łatwe w montażu. Montaż paneli ściennych jest na tyle prosty i szybki, że można go z powodzeniem wykonać, bez konieczności zatrudniania fachowców, co ma miejsce w przypadku płytek, których układanie na własną rękę mogłoby okazać się problematyczne. Aby móc cieszyć się niesamowitym efektem paneli ściennych konieczne są jedynie chwila wolnego czasu na montaż i specjalny klej. Panele dekoracyjne to zdecydowanie ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie. Ich niepowtarzalny design idealnie wpasuje się do każdej aranżacji wnętrz.

RELATED ARTICLES

Most Popular