Strona głównaModaJakie kolczyki założyć na wesele?

Jakie kolczyki założyć na wesele?

Imprezy okolicznościowe wymagają specjalnej oprawy. Osoby, które biorą udział w takich uroczystościach, starają się wyglądać odświętnie i elegancko. Szczególnie dużo wysiłku pochłaniają przygotowania do wesela, które jest imprezą taneczną. Kobiety wybierają sukienkę, pracują nad fryzurą i makijażem, dobierają odpowiednią biżuterię. A skoro mowa o biżuterii – jakie kolczyki najlepiej sprawdzą się podczas wesela?

Wyrazista biżuteria na wesele

Wesele to impreza o wyjątkowym charakterze. Nie wypada przyjść na nią w stroju codziennym. Konieczne jest przygotowanie kreacji wieczorowej i dodatków, które dodadzą jej stylu i elegancji. Jeśli chodzi o biżuterię, sprawdzą się przedmioty większych rozmiarów, wyraziste, mocno błyszczące, ale jednocześnie eleganckie. Biżuterię w stylu ludowym, w stylu boho, kolorowe koraliki, chwosty, a także rockowe bransolety z ćwiekami, zostawmy na inne okazje. Na weselu mamy wyglądać odświętnie i z klasą. Dobrze dobrana biżuteria zdecydowanie pomaga w kształtowaniu takiego wizerunku.

Oczywiście jeśli ktoś lubi subtelną biżuterię, natomiast źle czuje się w otoczeniu mocno rzucających się w oczy błyskotek, nie musi rezygnować ze swoich przyzwyczajeń. Najważniejsze, by biżuteria pasowała do eleganckiego stroju i danego typu urody. Natomiast ci, którzy lubią błyszczeć, ale na co dzień z różnych przyczyn nie mogą nosić wytwornej, bogato zdobionej biżuterii, na uroczystości weselnej mają ku temu najlepszą okazję.

Upięcia włosów a dobór kolczyków

Kobiety, które na co dzień samodzielnie dbają o swoje włosy i noszą proste fryzury, w dniu wesela nierzadko lubią zaszaleć. Fryzjerzy wyczarowują na ich głowach loki, fale i różnorakie upięcia. Fryzura ma znaczenie w przypadku doboru biżuterii. Jeśli stawiamy na rozpuszczone włosy, zrezygnujemy z wielosegmentowych, długich kolczyków, które łatwo wplątują się w pukle. Poza tym drogocenne kolczyki ze złota przy takiej fryzurze i tak nie będą dobrze widoczne. Natomiast sprawdzą się w przypadku włosów zaczesanych do tyłu, albo upiętych na jedną stronę.

Do modnych fryzur weselnych należy zaliczyć grube, luźne warkocze. Pasują do nich wszelkiego rodzaju łezki z zapięciem na bigiel, jak i większe wkrętki. Kolczyki powinny być wyraziste, ale nie tak długie i okazałe, jak w przypadku eleganckich koków. Upięcia w kok wymagają bowiem solidnej oprawy. Szyja jest całkowicie odsłonięta, zatem w uszach mogą znaleźć się wytworne kolczyki zdobione dużą ilością kamieni.

Kolczyki złote czy srebrne?

Jeśli chodzi o kolorystykę biżuterii na wesele, panuje tutaj pełna dowolność. Biżuteria często dobierana jest pod kolor innych elementów garderoby, np. łańcuszka i okucia torebki, suwaka sukienki, guzików marynarki, sprzączek obuwia itd. Złote kolczyki będą dobrym wyborem, jeśli w stylizacji pojawiają się jakieś elementy w tym kolorze. Z kolei kolczyki ze srebra powinniśmy wybrać, gdy odzież, obuwie lub torebka posiadają srebrne detale.

Ponadto, podczas wyboru biżuterii na wesele, warto wziąć pod uwagę typ urody. Niektóre panie lepiej prezentują się w otoczeniu złota, inne promienieją w towarzystwie biżuterii srebrnej. Dlatego przed zakupem nowej biżuterii warto wykonać analizę i poznać swój typ kolorystyczny.

RELATED ARTICLES

Most Popular