Strona głównaPoradyJakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu i jakie drzwi wejściowe najlepiej sprawdzą...

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu i jakie drzwi wejściowe najlepiej sprawdzą się w bloku

Wybór drzwi zewnętrznych może sprawić wiele problemów. Przede wszystkim rozpiętość cenowa drzwi wejściowych jest bardzo dużo. Tanie drzwi zewnętrzne razem z montażem można kupić w cenie na 1000 zł albo zainwestować 15 000 zł. Te dwa produkty różnią się diametralnie, nie tylko pod kątem trwałości, ale także ze względu na ich właściwości fizyczne.

Tanie drzwi zewnętrzne muszą być w miarę trwałe i zapewnić pewną izolację cieplną i dźwiękową. Jest to zwykle całkiem niezłe rozwiązanie do domów w spokojnych dzielnicach oraz dobrej izolacji cieplnej. W przypadku bloków i budynków w miejscach blisko uczęszczanych dróg, lepiej zainwestować nieco więcej, aby mieć w domu względny spokój. Nie bez znaczenia jest także izolacja cieplna. Dobre drzwi zewnętrzne izolują dom dokładnie tak dobrze, jak idealnie ocieplona ściana. W przypadku tanich produktów ze stali jakość izolacji jest dwu-, a nawet trzykrotnie gorsza. To z kolei może bezpośrednio przełożyć się na wyższe koszty ogrzewania, zwłaszcza w domach budowanych na mocno owiewanej działce.

Wady i zalety tanich drzwi zewnętrznych. Drzwi zewnętrzne przeszklone z drewna lub aluminium

Drzwi zewnętrzne dzielą się na 3 kategorie: drzwi stalowe, drzwi drewniane oraz drzwi aluminiowe.

Drzwi zewnętrzne stalowe są najtańsze. Kupując drzwi wejściowe do domu ze stali, dostaniemy stosunkowo trwały produkt. Są one lakierowane proszkowo lub oklejane folią imitująca fornir naturalny. Drzwi tego typu mogą być dopasowane do wnętrz nowoczesnych, bogatych w antracyt. W wersji z imitacją forniru sprawdzą się także do domu w stylu tradycyjnym.

Drzwi zewnętrzne z drewna są nieco droższe. Zapewniają one lepsze właściwości izolacyjne niż stal, a także są trwalsze. Wykonane są najczęściej ze sklejki oklejonej fornirem. Nieco droższe produkty mogą być także lakierowane. Drzwi zewnętrzne drewniane są świetnym rozwiązaniem do domów energooszczędnych, ponieważ gwarantują bardzo dobrą izolację cieplną.

Drzwi zewnętrzne aluminiowe są najczęściej najdroższe. Są one trwałe i odporne, ale przede wszystkim lekkie. Dzięki temu drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium mogą być produkowane w naprawdę dużych formatach.

Przy zakupie drzwi trzeba także zwrócić uwagę na to, czy są one antywłamaniowe. Dobrej jakości drzwi zewnętrzne powinny gwarantować naszemu domowi zabezpieczenie przed włamaniami.

RELATED ARTICLES

Most Popular