Strona głównaModaJaki rodzaj kolczyków wybrać?

Jaki rodzaj kolczyków wybrać?

Kolczyki to biżuteria przeznaczona do noszenia w uszach, chociaż niektórzy zdobią nimi również nos, brwi, wargi, pępek czy język. Korzystają przy tym ze specjalnych kolczyków do piercingu, bardzo niewielkich i wykonanych z materiałów (najczęściej ze stali chirurgicznej), które nie wchodzą w reakcje z niewygojoną jeszcze skórą. Natomiast kolczyki ze srebra i złota, zdecydowanie większe, cięższe, bogaciej zdobione to biżuteria przeznaczona przede wszystkim dla kobiet, które mają symetrycznie przekute uszy.

Podstawowe rodzaje kolczyków

W sklepach jubilerskich możemy nabyć kolczyki różnego typu, niektóre bardziej odpowiednie do użytku codziennego, inne na specjalne okazje. Różnią się wielkością, ilością zdobień, ale i typem zapięcia.

Kolczyki wkręty/sztyfty

Jednym z podstawowych rodzajów kolczyków są tzw. wkrętki. Wkrętki, zwane również sztyftami, to kolczyki niewielkich rozmiarów, wyposażone w prosty bolec z zatyczką. Sklep jubilerski oferuje szereg tego typu kolczyków, zarówno zupełnie gładkich, jak i wysadzanych kamieniami oraz przyjmujących najróżniejsze kształty. Kolczyki wkrętki to często jakieś drobne blaszki w kształcie kwiatków, gwiazdek, listków i figur geometrycznych.

Kolczyki koła

Kolejny rodzaj biżuterii przeznaczonej do noszenia w uszach to kolczyki koła, przy czym koła te mogą przyjmować różne rozmiary. Najmniejsze kółka dość ściśle okalają płatek ucha, natomiast te największe sięgają ramion. Kolczyki koła posiadają sprytne zapięcia. Niektóre z nich dodatkowo wyposażone są w zawieszki.

Kolczyki wiszące

Obok tego wyróżniamy kolczyki wiszące, które najczęściej posiadają zapięcie w postaci bigla. Kolczyki wiszące potrafią być dość ciężkie, dlatego sam sztyft nie zawsze wystarczy. Długie kolczyki zwisają tuż obok twarzy, dlatego mają duży wpływ na ogólną prezencję danej osoby. Odpowiednio dobrane, potrafią wysmuklić twarz i szyję, rozświetlić cerę, podkreślić barwę tęczówki czy podbić kolor włosów. Bogato zdobione kolczyki ze srebra i złota będą odpowiednie na wyjątkowe okazje, ale modele nieco skromniejsze sprawdzą się również na co dzień. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się latem, gdy chętniej odsłaniamy szyję i dekolt.

Jakie kolczyki oferuje dobry sklep jubilerski? Które warto wybrać?

W dobrym sklepie z biżuterią znajdziemy wyłącznie kolczyki wysokiej jakości, dlatego można powiedzieć, że każdy wybór będzie właściwy. Idealnie, jeśli w ofercie sklepu znajduje się włoska biżuteria, przez wielu uważana za najlepszą na światowym rynku jubilerskim.

Oczywiście jakość biżuterii to jeszcze nie wszystko. Kolczyki należy dopasować do stylu ubioru, trybu życia i reprezentowanego typu urody. Prawdopodobnie po inne kolczyki sięgnie osoba zajmująca kierownicze stanowisko w instytucji finansowej, a po inne osoba zajmująca się reklamą, malarstwem czy architekturą wnętrz.

RELATED ARTICLES

Most Popular