Strona głównaDom i OgródGdzie zamówić plakat na ścianę?

Gdzie zamówić plakat na ścianę?

Wśród popularnych dekoracji ściennych wymienia się obrazy na płótnie, fototapety, naklejki ścienne i plakaty. Mówiąc o plakatach przeznaczonych do dekorowania wnętrz prywatnych, nie mamy na myśli stron wydartych z młodzieżowego czasopisma, plakatów reklamowych czy informacyjnych. Plakaty w ramkach wiesza się w salonie czy sypialni wyłącznie ze względu na ich funkcję dekoracyjną. Czasem plakat na ścianę zawiera też jakieś motto czy przesłanie, o którym chcemy pamiętać każdego dnia.

Galeria ścienna zamiast fototapety

Duże zainteresowanie fototapetami wynika z faktu, że są to produkty bardzo estetyczne, nowoczesne i trwałe. Fototapeta to wygodny sposób na udekorowanie pomieszczenia za pomocą jednego produktu. Ściana zyskuje nową, modną powłokę, która może przetrwać w świetnym stanie kolejnych kilka lat. Ale nie wszystkich takie rozwiązanie zadowala. Z fototapet nie będą zadowoleni ci, którzy lubią częste, ale niedrogie zmiany w pomieszczeniu. Zmiany te powinny być również łatwe do wdrożenia i choć fototapetę przykleja się stosunkowo łatwo, to jednak przed przystąpieniem do pracy należy przygotować pomieszczenie, odsunąć meble, a podłogi przykryć folią. Zrywanie tapet też nie należy do przyjemności.

Tymczasem plakatów nie przykleja się do ściany, a wiesza w ramkach. To sprawia, że dekorację można w każdej chwili zdjąć lub wymienić na nową. Nie ma potrzeby wzywania fachowców, nie trzeba przesuwać mebli. Wystarczy otworzyć tył ramki i włożyć tam nowy obrazek. Każdy plakat może wyglądać nieco inaczej, co sprawia, że zamiast jednego wielkiego obrazu, otrzymujemy bardzo interesującą galerię ścienną.

Plakat na ścianę pojedynczy czy w kompozycjach?

Plakaty dają możliwość stworzenia zróżnicowanej galerii ściennej, ale dobrze prezentują się również solo, a także w kompozycjach składających się z kilku obrazków o podobnej tematyce. To sprawia, że można je wykorzystać w rozmaitych pomieszczeniach, zarówno tam, gdzie znajdują się duże znaczne powierzchnie gładkich ścian, jak i tam, gdzie większość ścian została zastawiona meblami.

Plakaty warto dobierać do kolorystyki pomieszczenia. Jeśli stawiamy na jeden duży plakat, powinien to być produkt w barwach zbliżonych do koloru zasłon i poduszek dekoracyjnych. Natomiast plakaty łączone w kompozycje nierzadko mają białe tło, a mimo to wyróżniają się ze względu na kolorystykę ramek.

Gdzie zamówić plakat na ścianę?

Plakaty można kupić w każdym większym sklepie z artykułami dekoracyjnymi. Jeśli jednak zakupy stacjonarne nie są możliwe, być może znajdziemy odpowiednie dla siebie plakaty na stronach internetowych pracowni plastycznych. Doskonałych rozwiązań dostarczy również profesjonalna drukarnia, która zajmuje się wykonywaniem plakatów na zamówienie. Plakat może być wydrukiem zdjęcia dostarczonego przez klienta, albo realizacją indywidualnego projektu, przygotowanego pod okiem grafika zatrudnionego w drukarni.

RELATED ARTICLES

Most Popular