Strona głównaDom i OgródDrzwi wewnętrzne – jakie w tej chwili są modne?

Drzwi wewnętrzne – jakie w tej chwili są modne?

Trendy się zmieniają, ewoluują, przechodzą radykalną transformację. Trudno o dziedzinę życia, w której trendy by się nie zmieniały. Moda, odżywianie się, motoryzacja, sport, kultura, etc. Aranżacja wnętrz to kolejna przestrzeń, w której moda zmienia się niemal co sezon. Kolory, wzornictwo, detale, dekoracje i moda na nie jest zmienna. Nie inaczej jest z drzwiami wewnętrznymi, jednak w tej kwestii nie sposób wyróżnić jednego wiodącego trendu. Liczy się umiejętne łączenie minimalizmu, nowoczesności, industrialnych wnętrz, czy skandynawskiej funkcjonalności, w których drzwi wewnętrzne będą składać się na spójną aranżację.

Można jednak pokusić się o wyróżnienie jednego wychodzącego na przód trendu, który sprowadza się do prostoty i minimalizmu. Modne i nowoczesne drzwi wewnętrzne to drzwi w zdecydowanej przewadze białe lub te perfekcyjnie imitujące naturalne drewno. Zobaczmy, co jeszcze warto wyróżnić jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne.

Drzwi wewnętrzne – styl klasyczny i skandynawski

Klasyka nadal jest modna i chętnie po nią sięgamy wykańczając swoje nowe mieszkanie. Tu liczą się ciepłe kolory, takie jak beże, kremy, brązy, ale również biele. Jeśli chodzi o nieco bardziej surowy styl skandynawski to liczą się tu przede wszystkim szarości, białe odcienie, minimalizm i naturalne materiały.

Spójne łączenie odcieni drzwi, podłóg i okien

Nowoczesnym trendem jest dzisiaj łączenie kolorystyki drzwi wewnętrznych z kolorystyką okien i podłogi. Ten sposób aranżowania wnętrz pozwala zgrabnie dopełnić stylistykę wnętrz. Drzwi wewnętrzne, które będą prezentowały podobne barwy, jak podłoga i okna doskonale odnajdą się zarówno w salonie, kuchni czy sypialni. Liczy się tu prosta forma, nieco mniej wyszukane wzornictwo.

Wspomniana prostota odnajduje się dzisiaj w zasadzie w każdej stylistyce. Świetnie uzupełni przestrzeń zaaranżowaną w koncepcji industrialnej, loftowej czy minimalistycznej. Można też zdecydować się na nieco chłodniejsze barwy, które doskonale wpisują się w wymienione stylistyki.

RELATED ARTICLES

Most Popular