Strona głównaDom i OgródDrzwi wewnętrzne – jakie drzwi wybrać do domu i bloku?

Drzwi wewnętrzne – jakie drzwi wybrać do domu i bloku?

Drzwi wewnętrzne to element wyposażenia wnętrz, z którego w nowoczesnych aranżacjach zwykle się rezygnuje, by stworzyć jak najwięcej przestrzeni. Widoczne to jest przede wszystkim w stylu industrialnym, gdzie stawia się na jak największą otwartą przestrzeń bez podziału na poszczególne pokoje. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Zdecydowanie tym, co przemawia za takim rozwiązaniem, jest fakt, że w takich pomieszczeniach łatwiej utrzymuje się czystość, a poza tym czujemy się w nich po prostu lepiej. Minusem wnętrz otwartych jest brak podziałów, przez co brakuje miejsca do odpoczynku spokoju i prywatności. Dlatego projektując, dom warto zdecydować się na takie pomieszczenie, w którym wydzielimy sobie własną, prywatną przestrzeń. Drzwi pokojowe zapewniają nam intymność i spokój, a także pozwalają na odpoczynek w samotności po długim i ciężkim dniu. Wybierając drzwi, warto zastanowić się, czy wybór tanich rozwiązań z popularnych marketów będzie dobrym rozwiązaniem, czy lepiej zainwestować w wysokiej jakości drzwi z kategorii produktów premium. Przed wyborem musimy także określić się, czy wewnętrzne drzwi, których poszukujemy, mają być zaopatrzone w ościeżnice, czy też interesuje nas jedyne samo skrzydło drzwiowe.

Rodzaj drzwi wewnętrznych – cena a jakość

Rodzaj drzwi wewnętrznych, na jaki się zdecydujemy, odgrywa bardzo istotną rolę. Jeżeli cena stanowi najistotniejszy aspekt zakupów, warto pamiętać, że to jakość odpowiada za ich trwałość i odporność na uszkodzenia. W związku z czym lepiej zdecydować się na proste drzwi wewnętrzne, ponieważ często tanie rozwiązania wzbogacone o przeszklenia i inne dodatki szybko się niszczą i są bardzo słabej jakości. Jeżeli jednak droższe rozwiązania nie są problemem, można bez obaw zakupić drzwi wewnętrze w bardzo oryginalnym designie. Wysokiej jakości drzwi wewnętrze charakteryzują się przede wszystkimi doskonałymi właściwościami izolacyjnymi i szeroką ofertą różnych wariantów przeszkleń i innych dekoracji. Takie drzwi wewnętrzne cechują się najwyższą jakością wykonania i wysoką trwałością.

Jak dopasować drzwi do wnętrza – nowoczesny czy może klasyczny design

Decyzja w temacie zakupu drzwi powinna być oparta przede wszystkim na funkcji pomieszczenia. Jeżeli zależy nam na przestrzeni oraz dużej ilości naturalnego światła, możemy zdecydować się na przeszklone drzwi, które jedynie symbolicznie wyznaczą granice. Jeśli z kolei potrzebujemy prywatności, w szczególności w łazience czy w sypialni, powinniśmy wybrać drzwi pełne. Oprócz tego można zdecydować się też na drzwi, które będą wtapiać się w ścianę i być niewidoczne, lub takie, które będą wyraźnie się od niej odcinać. Wybierając drzwi do domu, warto pamiętać, że nie muszą być one wszędzie takie same. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby były jednolite stylistycznie i kolorystycznie, a także pasowały do stylu całego wnętrza i były dopasowane do podłogi. Najbardziej popularnymi wariantami są drzwi wewnętrzne o okleinie drewnopodobnej, którą można wybierać spośród niemal wszystkich gatunków drzew, a także drzwi białe, które dopasują się do każdej aranżacji pomieszczeń i sposobu wykończenia podłogi.

RELATED ARTICLES

Most Popular