Strona głównaModaCzy zegarek to dobry prezent dla mężczyzny?

Czy zegarek to dobry prezent dla mężczyzny?

Na liście najlepszych prezentów dla mężczyzny od zawsze znajduje się zegarek. Oczywiście są tacy, którzy wierzą w przesądy i w związku z tym nigdy nie kupią zegarka swojej drogiej połówce (przesąd głosi, że w ten sposób odlicza się czas do rozstania), ale wykazując się zdrowym rozsądkiem, zdecydowanie nie powinniśmy stronić od tego typu upominków. Zegarek to przecież prezent piękny, ale i użyteczny.

Modny gadżet dla mężczyzny

Kobiety kochają biżuterię i chętnie gromadzą kolejne błyskotki. W szkatułkach z biżuterią przechowują niezliczone ilości kolczyków, bransoletek, pierścionków i naszyjników. Mężczyźni z reguły mają inny stosunek do biżuterii – posiadają jej niewiele, natomiast dbają, by były to rzeczy wysokojakościowe, uniwersalne, odpowiednie na różne okazje. Zamiast kilku strojnych bransoletek wolą wybrać jedną, solidną ozdobę, albo właśnie zegarek.

Niektórzy zaliczają zegarki do biżuterii, inni twierdzą, że zegarki to zupełnie inna kategoria dodatków do stylizacji. Zegarek nie jest przecież przedmiotem typowo dekoracyjnym, ozdobnym. To prawda, że posiada liczne walory estetyczne i świetnie podkreśla męską stylizację, ale przede wszystkim spełnia funkcję użytkową – informuje o aktualnej godzinie, niekiedy posiada stoper i szereg innych dodatkowych funkcji. To prawda, że w dobie smartfonów zegarek nie jest już tak niezbędnym akcesorium, jak w przeszłości, ale wciąż zaliczany jest do kategorii ulubionych przez mężczyzn dodatków.

Jaki zegarek wybrać dla mężczyzny?

Wybór zegarka nigdy nie powinien być przypadkowy. Zanim dokonamy zakupu, powinniśmy dobrze rozważyć, czy tego rodzaju zegarek rzeczywiście spodoba się danej osobie. Przemyślmy, jak mężczyzna ubiera się na co dzień, jakie preferuje kolory, czy lubi prostotę, czy może jest fanem wielofunkcyjnych gadżetów. Wybór zegarków jest naprawdę ogromny, począwszy od klasycznych zegarków na skórzanym pasku, poprzez złote, srebrne i stalowe zegarki na bransolecie, skończywszy na sportowych zegarkach z tworzyw sztucznych. Dla mężczyzny, który lubi eleganckie dodatki do stroju i ceni wysoką jakość produktu, dobrym wyborem będą męskie zegarki Swarovski. Zegarki Swarovski dostępne są w kolorze złotym, srebrnym, ale także granatowym lub brązowym. Większość z nich posiada solidną, okrągłą kopertę i metalową bransoletę, ale w szerokiej gamie produktów bez trudu znajdziemy również zegarki na skórzanym pasku.

Zegarek ze złota, srebra, czy stali nierdzewnej?

Solidny zegarek męski to taki, który został wykonany z metalu szlachetnego. Może to być zarówno złoto, jak i srebro, ale jeśli chcemy nabyć zegarek w nieco niższej cenie, ale nadal mieć pewność, że jest to produkt wysokojakościowy, postawmy na stal szlachetną. Stal szlachetna może, ale nie musi występować w naturalnym wydaniu – równie dobrze imituje srebro i złoto, poza tym może być barwiona na inne kolory, np. czerń albo granat. Dobrze wygląda w połączeniu ze szlifowanymi kryształami Swarovski. Męskie zegarki Swarovski ze stali szlachetnej zdobyły uznanie wielu mężczyzn z całego świata.

RELATED ARTICLES

Most Popular